Z życzeniami dla Królowej Elżbiety II …

Z życzeniami dla Królowej Elżbiety II …

image_pdfimage_print

Z ŻYCZENIAMI DLA Królowej Elżbiety II…

Projekt językowy The Queen’s Platinum Jubilee 2022

Z okazji Platynowego Jubileuszu królowej Elżbiety II czyli świętowania 70 lat na tronie Wielkiej Brytanii i 96 urodzin, uczniowie klasy 8 PSP 1 w Jadownikach postanowili napisać list do Królowej z gratulacjami i wyrazami szacunku. Obydwie grupy językowe, A1 i A2, zostały podzielone na zespoły, w których wykonali pewne zadania. W ramach prezentu uczniowie upiekli ciasto z napisem: CONGRATULATIONS and HAPPY BIRTHDAY. Wykonawcy tortu przynieśli wspaniałe ciasto do szkoły częstując znajomych i nauczycieli. Klasowi artyści narysowali portrety Królowej Elżbiety, które wraz z listem zostały wysłane do Jej Wysokości z gratulacjami!

Temat listu do Królowej Elżbiety został dostosowany przez nauczycielkę języka angielskiego Kornelię Jakubowską – Żółty do wymagań egzaminacyjnych, tak aby uczniowie połączyli przyjemne z pożytecznym i jeszcze poćwiczyli swoje umiejętności leksykalno-gramatyczne przed egzaminem ósmoklasisty.

Temat listu pisanego przez uczniów:

W tym roku Królowa Elżbieta II obchodzi rocznicę 70 lat na tronie Wielkiej Brytanii oraz 96 urodziny. Napisz mail do Królowej, w którym:

  • Pogratulujesz jej Platynowego Jubileuszu i złożysz życzenia urodzinowe. Wyrazisz zachwyt nad jej osobą.
  • Przedstawisz swoją klasę i opowiesz w jaki sposób uczysz się języka angielskiego. Wytłumaczysz również, dlaczego ten język jest tak ważny dla młodzieży w Polsce.
  • Opowiesz o południu Polski i wspomnisz o miejscowości, z której pochodzisz. Zaproś Królową na pierogi i herbatkę z mlekiem o 5 po południu do Jadownik.

Uczniowie zostali zaproszeni do udziału w projekcie językowym The Queen’s Platinum Jubilee 2022 organizowanym przez Martę Rokicką, Independent Usborne Partner, In Partnership with Usborne, reprezentującą Wydawnictwo Językowe Usborne, aby podnieść motywację do nauki języka obcego (angielskiego), wzmacniać aktywną postawę poznawczą, poszerzyć świadomość kulturową oraz integrację społeczną, jak również wyzwolić kreatywność i ekspresję twórczą. W ramach zajęć i warsztatów czytelniczych uczniowie klasy 8 wzięli udział w quizach wiedzy o krajach anglojęzycznych, wykazując się wiedzą i poznając różne ciekawostki na temat rodziny królewskiej i Królowej Elżbiety II. Quizy odbywały się podczas lekcji języka angielskiego przy użyciu zasobów kahoot.it. Uczniowie wraz z nauczycielem korzystali intensywnie z TIK w celach edukacyjnych, stosując również zasadę BYOD czyli  BRING YOUR OWN DEVICE. Aby testy wiedzy na kahoot.it przebiegły sprawnie, uczniowie przynieśli do szkoły swoje własne urządzenia dotykowe i rywalizowali o miejsce na podium w zakresie wiedzy o kulturze jak i powtórki gramatyki angielskiej. Oprócz samej realizacji listu do Królowej, uczniowie rozszerzyli swoją wiedzę kulturową o krajach anglojęzycznych. W nagrodę za wspaniałą pracę, na zakończenie projektu, uczniowie obejrzeli film: Podróże marzeń – Londyn w 7 dni.

Mam nadzieję, że pasje językowe zostaną wykorzystane na dalszej drodze edukacji i kariery zawodowej. Jak tylko Królowa Elżbieta II nam odpiszę, na pewno o tym wszystkich poinformujemy J BĘDZIEMY CIERPLIWIE CZEKAĆ J

Gratulacje dla Wszystkich uczestników projektu!

Kornelia Jakubowska – Żółty

Bibliografia:

  1. London BOOK&JIGSAW, 100 PIECES, USBORNE PUBLISHING LTD, London 2018
  2. Rob Lloyd Jones, Big Picture Book of London, USBORNE PUBLISHING LTD, London 2018
  3. Film: Podróże marzeń – Londyn w 7 dni. Kolekcja Pani Domu 2006;
  4. Roche Marc, Elżbieta II – ostatnia królowa,  Wielkie Biografie, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2010
  5. Jason Hawkes, Britain From Above – month by month, Pinguin Group UK, London 2012
  6. Linki do ciekawych stron i artykułów o Królowej Elżbiecie II https://usborne.com/gb/quicklinks/quicklink/10519-queen-elizabeth-ii

(linki pobrane dnia 5.05.2022)

Skip to content