Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce

Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce

image_pdfimage_print

               Kopalnia Soli w Wieliczce pod Krakowem każdego roku odwiedzana jest przez niemal dwa miliony turystów z całego świata. W 1978 roku została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Labirynt korytarzy można porównać do tętniącego życiem podziemnego miasta, w którym zobaczymy malownicze krajobrazy, rzeźby z soli, jeziora solankowe, stworzone przez górników kaplice i komory. Dzieci z zerówki i I klasy wybrały się tam, bo dowiedziały się, że pod ziemią mogą spotkać bajkowe postaci z Solilandii. Udało się! Spotkały Skarbnika, smoka Solonia i sympatycznego skrzata Soliludka. Wstąpiły też do tężni solankowej, gdzie delikatnie szumi woda, spływająca po gałązkach tarniny, a w powietrzu unosi się solna mgiełka.

Autor tekstu: Małgorzata Kurnik

Skip to content