Spacer na Bocheniec – klasa 3 a

Spacer na Bocheniec – klasa 3 a

image_pdfimage_print

W ramach zajęć edukacji społeczno-przyrodniczej uczniowie klasy III a udali się do lasu. Celem wycieczki był Bocheniec. Kiedy dotarliśmy na wzgórze, pod kościół św. Anny, zeszliśmy do lasu. Tam obserwowaliśmy przyrodę. Rozpoznawaliśmy gatunki drzew i krzewów, ocenialiśmy, do której warstwy lasu je zaszeregować. Szukaliśmy śladów zwierząt. Spotkaliśmy wiewiórkę, która szybko przemieszczała się między drzewami. Widzieliśmy także jaszczurkę zwinkę poruszającą się wśród traw. Niektórym uczniom udało się znaleźć grzyby jadalne: borowiki i kozaki. Spotkaliśmy także muchomory czerwone. W lesie było wiele śladów dzików, ale na szczęście nie mieliśmy okazji ich spotkać. Utrudzeni i zmęczeni wróciliśmy do szkoły. Wyniki obserwacji przydadzą się do bliższego poznania lasu.

autor tekstu: Joanna Sumara

 

 

Skip to content