Spacer na cmentarz – klasa III b

Spacer na cmentarz – klasa III b

image_pdfimage_print

30 października  , uczniowie klasy III b , pod opieką wychowawczyni  Alicji Licak , wybrali się na cmentarz  z okazji zbliżającego się Święta Zmarłych.

Święto Zmarłych to czas , kiedy odżywają wspomnienia o tych, którzy odeszli, o najbliższych zmarłych. To również pamięć o tych, którzy polegli w obronie Ojczyzny, pamięć o samotnych grobach żołnierskich. Dlatego, jak co roku, uczniowie klasy III b odwiedzili groby żołnierskie na miejscowym cmentarzu w Jadownikach.  Pamięć poległych, dzięki którym żyjemy w wyzwolonym kraju, uczcili minutą ciszy , modlitwą oraz zapalili przyniesione znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza. Dla wszystkich był to dzień wspomnień o zmarłych, który skłaniał do zadumy i refleksji.

Autor tekstu: Alicja Licak

 

Skip to content