KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

image_pdfimage_print

KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ W PSP NR 1 W JADOWNIKACH

6 listopada 2018 roku odbył się w naszej szkole 2. szkolny konkurs pieśni patriotycznej. Celem konkursu było przybliżenie uczniom pięknych, historycznych już pieśni i tych współczesnych, tematycznie związanych z naszą Ojczyzną. Do konkursu przystąpiło 13 uczniów klas 0-VIII.

Jury w składzie: p. Olga Bryła, p. Alicja Licak i p. Krystyna Śmietana wyłoniło zwycięzców.

  1. miejsce zajęły uczennice: Zuzanna Nizioł (kl. I) i Amelia Wielgosz (kl. VIII);
  2. miejsce przypadło: Wojciechowi Gawronowi (oddział przedszkolny) i Kornelii Świątkowskiej (kl. II b);
  3. miejsce zajęli: Filip Borowiec (kl. IV) i Barbara Mietła (kl. VIII).

Jury wyróżniło uczennicę klasy VI – Julię Świątkowską.

Podczas obrad jury, piękne piosenki o Polsce zaprezentowały dzieci z oddziału przedszkolnego. Po ich występie wszyscy uczniowie włączyli się do wspólnego śpiewu znanych pieśni patriotycznych w formie karaoke.

Konkurs przygotowały panie: Małgorzata Kurnik i Joanna Sumara. Nagrody dla laureatów zakupiły organizatorki. Upominki dla wszystkich uczestników konkursu przekazało Biuro Promocji przy Urzędzie Miasta Brzeska.

Organizatorki gratulują wszystkim uczestnikom wspaniałych występów przed publicznością szkolną i życzą dalszych sukcesów. Dziękują także Biuru Promocji za otrzymane materiały promujące miasto i gminę Brzesko.

Autor tekstu: Joanna Sumara

Skip to content