KONKURS POEZJI JOANNY KULMOWEJ

KONKURS POEZJI JOANNY KULMOWEJ

image_pdfimage_print

Rok 2018 to nie tylko rok obchodów 100-lecia niepodległości Polski. W tymże roku pożegnaliśmy znaną autorkę książek dla dzieci, poetkę i publicystkę – Joannę Kulmową. W celu przybliżenia sylwetki tejże przyjaciółki dzieci i zwierząt zorganizowano w naszej szkole konkurs recytatorski dla uczniów klas 0 – IV. Do konkursu przystąpiło 26 uczniów i przedszkolaków z oddziału przedszkolnego. Uczniowie nie tylko opanowali treść utworów, ale zadbali także o odpowiednio dobrany strój, czy rekwizyty.

Jury w składzie: p. Alicja Licak, p. Krystyna Kurtyka i ks. Witold Tadeusiak wyłoniło następujących zwycięzców:

  1. miejsce zajęli: Julia Łukasik (kl. II a) i Bartłomiej Krzyształ (kl. I)
  2. miejsce zajęli: Gabriela Kozioł i Patryk Surma (kl. II b)
  3. miejsce zajęli: Emilia Świerczek (kl. III) i Adrian Rola (kl. II a)

Wyróżniono także uczennice: Zuzannę Nizioł (kl. I) i Aleksandrę Kleśny (kl. IV). Nagrody książkowe ufundowała Rada Rodziców. Słodkie nagrody pocieszenia i całość konkursu przygotowały panie: Małgorzata Kurnik i Joanna Sumara.

Organizatorki gratulują wszystkim uczestnikom i życzą sukcesów w kolejnych zmaganiach konkursowych.

Autor tekstu: Joanna Sumara

Skip to content