ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU FRIENDLY GARDENS

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU FRIENDLY GARDENS

image_pdfimage_print

Na początku roku szkolnego 2018/2019 rozpoczął się Autorski Konkurs Języka Angielskiego Friendly Gardens dla klas 0-8 Szkoły Podstawowej i klas 3 gimnazjalnych, organizowany przez nauczyciela języka angielskiego Kornelię Jakubowską – Żółty we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Tarnowie Filia w Brzesku, Szkołą Językową Helen Doron w Brzesku i przy wsparciu wydawnictwa językowego Pearson i Macmillan. Konkurs ten odbył się w PSP nr 1 i 2 w Jadownikach i PSP w Sterkowcu. Na stronach internetowych tych placówek przedstawione zostały zadania konkursowe. Uczniowie trzech szkół biorąc udział w tym konkursie, mogli rozwinąć swoje zdolności zarówno plastyczne jak i językowe. Konkurs miał wiele celów, ale naważniejsze z nich to: uwrażliwienie uczniów na problemy ekologii i ochrony środowiska a tym samym uświadomienie znaczenia różnorodności roślinności dla życia na Ziemi, rozwijanie kreatywności uczniów w oparciu o techniki multimedialne, a także motywowanie uczniów do pogłębiania wiedzy z języka angielskiego. W konkursie wzięło udział wielu uczniów. Zadania w zależności od grupy wiekowej były bardzo zróżnicowane. Klasy 0-3  miały narysować tzw. przyjazny ogród oraz podpisać po angielsku słówka, które znają. Wyróżnione prace to: PSP nr 1 w Jadownikach: Kornelia Stanek, Gabriela Kozioł, Wojciech Gawron, Zuzanna Nizioł, Julia Bujdo, Julia Łukasik, PSP nr 2 w Jadownikach: Aleksandra Andrzejewska, Joanna Cholewa, Wanessa Pałka, Małgorzata Sidorko, Szymon Barczak, Lena Małek, PSP w Sterkowcu: Natalia Kargol, Jakub Kargol, Dawid Rachwał, Marek Rachwał, Adrian Zachara. Klasy 3-6 miały zrobić zdjęcie przyjaznemu ogrodowi swoim telefonem i opisać ją w ciekawy sposób po angielsku, tworząc prezentację multimedialną. Wyróżnione prace to: PSP nr 1 w Jadownikach:  Anna Dzieńska, Nikola Kołek, PSP nr 2 w Jadownikach: Gabriela Sidorko i Zofia Jaszczyńska, PSP w Sterkowcu: Jakub Bodzioch. Klasy 7-8 i 3 gimnazjum również miały zrobić zdjęcie przyjaznemu ogrodowi, przy tym napisać maila w języku angielskim na podany temat, co okazało się świetnym ćwiczeniem przed egzaminami zarówno gimnazjalnymi jak i ósmoklasisty. Wyróżnione prace należą do: PSP nr 1 w Jadownikach:  Piotr Grodny, PSP nr 2 w Jadownikach: Maria Kokoszka i PSP w Sterkowcu: Dominika Mucha.

Konkurs Friendly Gardens jest częścią Projektu Ogrody, realizowanego w tym roku w Bibliotece Pedagogicznej w Brzesku od września 2018 do czerwca 2019 pod kierownictwem Alicji Koźmińskiej. Konkurs i wystawa pokonkursowa dostępna w bibliotece rozpoczęły to wydarzenie, a zakończeniem projektu bedzie event, pt. Odjazdowy Bibliotekarz, promujący i uświadamiający znaczenie różnorodności roślinności dla życia na Ziemi. Szczególne podziękowania organizatorzy konkursu i projektu kierują do w/w sponsorów, a także do Fundacji Łąka, która dostarczyła dla wszystkich uczestników (63 osób) nasiona kwiatów. Dziękujemy bardzo!

Kornelia Jakubowska – Żółty

Skip to content