Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni

Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni

image_pdfimage_print

28 listopada uczniowie ze świetlicy , pod opieką nauczycieli : pani Krystyny Śmietany,  Krystyny Kurtyki , Małgorzaty Kani oraz pani Alicji Licak wybrali się na wycieczkę do kopalni Soli w Bochni.  Największą atrakcją wycieczki był pobyt nocny , który dla wszystkich był okazją do wypoczynku w leczniczym mikroklimacie podziemnych komór solnych.  Głównym celem naszej wycieczki było zwiedzanie kopalni , które miało charakter podróży w czasie.  Dzięki  podziemnej Ekspozycji Multimedialnej poznaliśmy epokę panowania księcia Bolesława Wstydliwego               i księżnej Kingi , spotkaliśmy się z polskimi królami , żupnikami genueńskimi , a także z duchem mnicha cysterna. Była to dla nas ciekawa i niecodzienna lekcja historii.   Kolejną  przewidzianą atrakcją była zabawa na podziemnym boisku sportowym i placu zabaw, a także dyskoteka , która trwała do północy.  Następnego dnia , przed powrotem do szkoły udaliśmy się do kina Planeta w Brzesku , by tam obejrzeć  film pt.,, Dziadek  do orzechów i cztery królestwa ”.                                            Do szkoły wróciliśmy zadowoleni , wypoczęci i zrelaksowani.

autor tekstu : Alicja Licak

 

Skip to content