KONKURS KOLĘD – Muszle Jakubowa

image_pdfimage_print

W dniach 26-27 stycznia 2019 roku odbył się w RCKB w Brzesku XIV Brzeski Konkurs Kolęd i Pastorałek.  Konkurs odbywa się pod patronatem Parafii pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba. Uczestnicy „walczą” o zdobycie „Muszli Świętego Jakuba”. Do konkursu zostało zakwalifikowanych 50 solistów lub zespołów muzycznych. Dwie uczennice naszej szkoły zostały zakwalifikowane do konkursu. W kategorii wiekowej klas I-III reprezentowała naszą szkołę uczennica klasy I – Zuzanna Nizioł, która zaprezentowała pastorałkę „Całą noc padał śnieg”. W kategorii klas VII, VIII i III gimnazjum reprezentowała nas uczennica klasy VIII – Amelia Wielgosz. Gratulujemy dziewczynom, mimo, że nie zakwalifikowały się do ścisłego finału, ponieważ poziom konkursu był bardzo wysoki i wielu z występujących nabrało już szlifów podczas wcześniejszych, różnorodnych konkursów wokalnych.

Autor tekstu: Joanna Sumara

Skip to content