Konkursu Pieśni Patriotycznej

Konkursu Pieśni Patriotycznej

image_pdfimage_print

7 listopada 2019 roku odbyła się trzecia edycja Szkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznej. Po raz pierwszy konkurs został objęty honorowym patronatem Burmistrza Brzeska – pana Tomasza Latochy. Uczestnicy konkursu zaprezentowali zebranym utwory wojskowe, wojenne czy patriotyczne, tematycznie związane z historią i współczesnym krajem. Jury w składzie: pani Olga Bryła, pani Jolanta Gagatek i pani Małgorzata Kania wyłoniło zwycięzców konkursu.


            W kategorii klas 0-III:

1. miejsce zajęła Katarzyna Kowal z oddziału zerowego, która zaśpiewała piosenkę Przybyli ułani”

2. miejsce zajęła Kornelia Świątkowska z klasy 3b śpiewająca piosenkę „Co to jest niepodległość”

3. miejsce wyśpiewała uczennica klasy II – Zuzanna Nizioł za interpretację piosenki „To nasza Ojczyzna”.

W kategorii klas IV-VIII:

  1. miejsce zajęła uczennica klasy IV – Emilia Świerczek za wykonanie piosenki „Biały krzyż”
  2. miejsce zajęła Katarzyna Kuza z klasy IV za zaśpiewanie „Roty”
  3. miejsce otrzymał uczeń klasy VIII za piosenkę „Bella ciao” wykonaną w polskim tłumaczeniu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez organizatorki – panie: Małgorzatę Kurnik i Joannę Sumarę, a także słodycze ufundowane przez Radę Rodziców. Laureaci otrzymali książki od Rady Rodziców i upominki przekazane przez Urząd Miasta Brzeska.

Po konkursie, w trakcie obrad jury, uczniowie całej szkoły włączyli się do wspólnego śpiewania polskich pieśni patriotycznych. Wodze nad wspólnym śpiewem przejął ksiądz Witold Tadeusiak, za co organizatorki są Mu bardzo wdzięczne.

Dziękujemy sponsorom, a uczestnikom gratulujemy występów i życzymy dalszych sukcesów.

Autor tekstu: Joanna Sumara

Skip to content