WITAMINKI DLA KSIĘŻNICZKI MARCELINKI

WITAMINKI DLA KSIĘŻNICZKI MARCELINKI

image_pdfimage_print

Dzieci z oddziału przedszkolnego zaprosiły do szkoły rodziców, aby przedstawić im historię księżniczki Marcelinki. Dziewczynka tak bardzo lubiła słodycze. Gdy z powodu zbyt dużej ilości zjedzonych łakoci rozchorowała się jej tata król ogłosił, że kto uzdrowi Marcelinkę otrzyma połowę królestwa i księżniczkę za żonę. Na zamek przyjechał książę Witaminek i razem z nadwornym kucharzem gotował same zdrowe potrawy. Marcelinka wyzdrowiała i poślubiła księcia. Potem były zagadki dla rodziców- zadawali oni pytania dzieciom na które mogły odpowiedzieć tak lub nie . Po zebraniu wszystkich wiadomości bez kłopotu udało się odgadnąć jakim są warzywem. Praca plastyczna wykonana wspólnie z rodzicami to plastelinowa warzywna  wyklejanka. Bardzo dziękuję rodzicom za przygotowanie dzieciom pięknych strojów.

Autor tekstu: Małgorzata Kurnik

Skip to content