Retroczytanie w Bibliotece Publicznej

Retroczytanie w Bibliotece Publicznej

image_pdfimage_print

W naszej Bibliotece Publicznej odbywa się cykl głośnego czytania dzieciom przez seniorów. „Retroczytanie dla dzieci” jest organizowane w ramach projektu „Raz, dwa, trzy- czas książki i gry”, w którym biblioteka uczestniczy. Na jedno z takich spotkań zostaliśmy zaproszeni. Osobą, która czytała dzieciom tym razem była Pani Izolda Mila. Wysłuchaliśmy kilku wybranych wierszy Juliana Tuwima, opowiadania „Konik polny i mrówka”, które zwracało uwagę jak ważna jest praca i przezorność oraz krótkiej historyjki „O Straży Pożarnej”. Dzieci w rozmowie z Panią Izoldą miały okazję wykazać się znajomością pracy strażaków oraz telefonów alarmowych. Na zakończenie spotkania każde dziecko wykonało ilustrację do wybranego tekstu. Wystawę prac można zobaczyć w Bibliotece Publicznej.

Autor tekstu: Małgorzata Kurnik

Skip to content