FLY LIKE A BUTTERFLY

FLY LIKE A BUTTERFLY

image_pdfimage_print

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU FLY LIKE A BUTTERFLY

Na początku roku szkolnego 2019/2020 rozpoczął się Autorski Konkurs Języka Angielskiego Fly like a butterfly dla klas 0-8 Szkoły Podstawowej, organizowany przez nauczyciela języka angielskiego Kornelię Jakubowską – Żółty we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Tarnowie, Filią w Brzesku, Szkołą Językową Helen Doron w Brzesku i przy wsparciu wydawnictw językowych Pearson, Macmillan i Oxford. Konkurs ten odbył się w PSP nr 1 i 2 w Jadownikach oraz PSP w Sterkowcu. Na stronach internetowych tych placówek przedstawione zostały zadania konkursowe. Uczniowie biorący udział w tym konkursie mogli rozwinąć swoje zdolności zarówno plastyczne jak i językowe. Konkurs miał wiele celów, ale naważniejsze z nich to: uwrażliwienie uczniów na piękno i znaczenie motyli w otaczającej nas przyrodzie, a tym samym na problemy ekologii i ochrony środowiska, rozwijanie kreatywności uczniów w oparciu o techniki multimedialne, a także motywowanie uczniów do pogłębiania wiedzy z języka angielskiego. W konkursie wzięło udział wielu uczniów. Zadania w zależności od grupy wiekowej były bardzo zróżnicowane. Klasy 0-3  miały narysować motyla oraz podpisać go, przy użyciu ciekawych przymiotników po angielsku. Wyróżnione prace to: PSP nr 1 w Jadownikach: Jakub Bujak, Zuzanna Nizioł, Agnieszka Cichońska, Karol Góra, Lena Maciejasz, PSP nr 2 w Jadownikach: Aleksandra Andrzejewska, Wanessa Pałka, Aleksandra Baka, Milena Kurnik, Michalina Wąs, Aleksandra Grodny, Emilia Kozub, PSP w Sterkowcu: Mateusz Kania, Kamil Taborski, Magdalena Paprocka. Klasy 4-6 miały zrobić swoim telefonem zdjęcie niesamowitemu motylowi i opisać go w ciekawy sposób po angielsku, tworząc prezentację multimedialną. Wyróżnione prace to: PSP nr 2 w Jadownikach: Dawid Kurnik, Tytus Żółty i Zuzanna Wis, PSP w Sterkowcu: Jakub Bodzioch. Klasy 7-8 również miały sfotografować motyla, a przy tym napisać e-mail w języku angielskim na podany temat, co okazało się świetnym ćwiczeniem przed egzaminem ósmoklasisty. Wyróżnione prace to: PSP nr 1 w Jadownikach:  Magdalena Darłak, PSP nr 2 w Jadownikach: Malwina Słota i PSP w Sterkowcu: Dominika Mucha.

Konkurs Fly like a butterfly jest częścią Projektu Motyle, realizowanego w Bibliotece Pedagogicznej w Brzesku od września 2019 do czerwca 2020 pod kierownictwem Alicji Koźmińskiej. Konkurs i wystawa pokonkursowa dostępna w bibliotece rozpoczęły to wydarzenie, a zakończeniem projektu bedzie event, pt. Odjazdowy Bibliotekarz, promujący i uświadamiający znaczenie motyli w otaczającej nas przyrodzie. Szczególne podziękowania organizatorzy konkursu i projektu kierują do w/w sponsorów, a także do Muzeum Żywych Motyli w Krakowie, które zasponsorowało bilety na wystawę dla autorów najlepszych prac konkursowych. Dziękujemy bardzo!

Kornelia Jakubowska – Żółty

Do pobrania:

Skip to content