Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni

Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni

image_pdfimage_print

W dniach, 26 i 27 listopada uczniowie ze świetlicy pod opieką nauczycieli: pani Joanny Cebuli, Krystyny Kurtyki, Małgorzaty Kani oraz pani Alicji Licak wyruszyli na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni. Największą atrakcją wycieczki był pobyt nocny, który dla wszystkich był okazją do wypoczynku w leczniczym mikroklimacie podziemnych komór solnych. Głównym celem naszej wycieczki było zwiedzanie kopalni, które miało charakter podróży w czasie. Dzięki podziemnej ekspozycji multimedialnej poznaliśmy epokę panowania księcia Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi, spotkaliśmy się z polskimi królami, a także z duchem cystersa – mnicha, z którego zakonem wiąże się początek kopalni w Bochni. Była to dla nas ciekawa i niecodzienna lekcja historii. Podczas zwiedzania był czas na przeprawę łodziami przez zalaną solanką komorę w towarzystwie dwóch flisaków, którzy barwnie opowiadali o tajemniczych zakamarkach bocheńskiej kopalni. Kolejną atrakcją były wspólne zabawy na podziemnym boisku sportowym i placu zabaw, a także dyskoteka, która trwała aż do północy. Następnego dnia, w drodze powrotnej do szkoły pojechaliśmy jeszcze do kina w Brzesku gdzie obejrzeliśmy film pt. „Kraina Lodu 2”. Do szkoły wróciliśmy pełni wrażeń, zadowoleni i zrelaksowani.

Autor tekstu: Alicja Licak

Skip to content