Kosmiczny tydzień

Kosmiczny tydzień

image_pdfimage_print

W tym tygodniu zajmowaliśmy się kosmosem. Na początek była ,,burza mózgów’’. Każde dziecko powiedziało to, co wie o kosmosie i okazało się, że wiemy sporo. Ziemia leży w Układzie Słonecznym, a on w galaktyce ,,Droga Mleczna’’. Potrafimy wymienić nazwy planet tego układu i wiemy, że na razie nie znaleziono życia na żadnej z nich. Grawitacja to przyciąganie ziemskie. Nasz Księżyc to naturalny satelita, który odbija światło Słońca dlatego widzimy go na niebie w różnych fazach. W czasie zajęć dowiedzieliśmy się o podbojach kosmosu przez ludzi i o urządzeniach, które wysłane poza atmosferę ziemską badają go. W bibliotece obejrzeliśmy film ,,Start rakiety’’ i bajkę jak Bolek i Lolek bawili się w kosmonautów. Odgadywaliśmy zagadki o kosmosie i ćwiczyliśmy kosmiczny aerobik. Wykonaliśmy prace plastyczne. Poznaliśmy zasługi Mikołaja Kopernika w dziedzinie astronomii. W najciemniejszym miejscu szkoły oglądaliśmy ,,gwiazdozbiory’’. Michał przyniósł do szkoły teleskop, a w kąciku czytelniczym były nasze ,,kosmiczne książki’’.

Autor tekstu: Małgorzata Kurnik

Skip to content