Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

image_pdfimage_print

3 marca w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.  Miała ona na celu upamiętnienie ludzi,  który poświęcili swe życie walcząc o wolną i niepodległą Polskę.  Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu narodowego.  Następnie uczniowie recytowali utwory poetyckie oraz śpiewali pieśni. Przybliżyli w ten sposób społeczności szkolnej sylwetki naszych bohaterów. Występ został wzbogacony również o prezentację multimedialną, a wszystko po to, aby upamiętnić tych którzy oddali życie za Ojczyznę.  Nad przebiegiem uroczystości czuwały panie : Jadwiga Budzyn, Olga Bryła.

Autor tekstu: Olga Bryła

Skip to content