Wycieczka do Izby Regionalnej

Wycieczka do Izby Regionalnej

image_pdfimage_print

W poniedziałek, 9 marca uczniowie świetlicy wraz z Panią Alicją Licak i Panią Małgorzata Kanią odwiedzili Regionalną Izbę Towarzystwa Miłośników Ziemi Jadownickiej. Podczas tej niecodziennej lekcji historii , mogliśmy zobaczyć licznie zgromadzone eksponaty pochodzące z przełomu XIX i XX wieku. Uczniowie z ciekawością przyglądali się prezentowanym przez Pana Jerzego Świerczka oraz Pana Józefa Węgrzyna zgromadzonym przedmiotom, stanowiących wyposażenie gospodarstw domowych , warsztatów rzemieślniczych oraz sprzętów rolniczych jakimi posługiwano się dawniej. Mieliśmy również okazję zobaczyć zgromadzony arsenał broni białej oraz bardzo stare, bo aż ponad stuletnie łóżko oficera austryjackiego. Obejrzeliśmy także Stałą Ekspozycję Rzeźby, do której należą zgromadzone prace artysty rzeźbiarza Tadeusza Świerczka, rzeźby ludowe autorstwa Władysława Okasa oraz wystawę rzeźb nieprofesjonalnych, których autorem jest Józef Węgrzyn. Bardzo dziękujemy Panu Prezesowi – Jerzemu Świerczkowi za umożliwienie nam zwiedzania Izby Regionalnej, za poświęcony czas i ciekawą lekcję historii.

Autor tekstu: Alicja Licak

Skip to content