St. Patrick’s Day !

St. Patrick’s Day !

image_pdfimage_print

Topic: St. Patrick’s Day  – 17th March!

Dzisiejsza lekcja jest zorganizowana w ramach świętowania anglojęzycznego święta Irlandii – Dnia Św. Patryka, który jest 17 marca – tego dnia, każdy powinien się ubrać na zielono, aby mieć szczęście przez cały rok!!! :>

Słownictwo dotyczące Dnia Św. Patryka

Poznaj angielskie słówka i wyrażenia związane z tym tradycyjnym irlandzkim świętem.

shamrock – trzylistna koniczynka patron saint of Ireland – patron Irlandii Leprechaun – irlandzki skrzat, popularne przebranie podczas irlandzkich świąt bishop – biskup Holy Trinity – Święta Trójca celebrations – obchody holiday – święto traditions – tradycja

Cytaty związane z Dniem Św. Patryka

The list of Irish saints is past counting; but in it all no other figure is so human, friendly, and lovable as St. Patrick – who was an Irishman only by adoption. /Stephen Gwynn/ Lista irlandzkich świętych jest nieskończona, ale wśród nich nie ma drugiej postaci tak ludzkiej, przyjaznej i miłej jak święty Patryk, który nie był rdzennym Irlandczykiem.   St. Patrick’s Day is an enchanted time – a day to begin transforming winter’s dreams into summer’s magic./Adrienne Cook/ Dzień Św. Patryka to zaczarowany czas, dzień, w którym zaczyna się przemiana zimowego snu w letnią magię.   ZAPAMIĘTAJ: Further Afield | Dublin's Golden Cup Irlandia    

POĆWICZ:

  1. Saint Patrick`s Day

2)      Saint Patrick’s Day Animated History

https://www.youtube.com/watch?v=MqO0O8O8Gmk

3)      I’m a Little Leprechaun Song for Kids | St Patrick’s Day Song | The Kiboomers

4)      IRELAND – A Southern Roadtrip in 7 Days – Skellig Michael, Ring of Kerry, Cliffs of Moher, Galway

 

5)  Pyszne ciasto leśny mech

6)  CIASTO SZPINAKOWO TRUSKAWKOWE | rita creative

Skip to content