Wycieczka rowerowa do miasteczka ruchu drogowego w Dębnie

Wycieczka rowerowa do miasteczka ruchu drogowego w Dębnie

image_pdfimage_print

W dniu 13 września klasa V wraz z opiekunami Anną Kopytko i Rafałem Madejem wybrała się na wycieczkę rowerową do Dębna – Miasteczko Ruchu Drogowego. Teren Miasteczka jest ogólnodostępny dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Korzystanie z niego jest nieodpłatne. To miniatura miejskiego centrum zbudowana została w celu odtworzenia rzeczywistych warunków panujących w ruchu drogowym. Dzięki przebywaniu w miasteczku zaopatrzonym w ulice, skrzyżowania, ronda i znaki drogowe dzieci i młodzież mogą oswoić się z warunkami bezpiecznego zachowania się na drodze. Przy placu ustawiono też ławki ze stolikami, przy których usiąść mogą np. opiekunowie dzieci. Dzieci wróciły zmęczone lecz zadowolone. Dzielnie zniosły trudy i wysiłek.

 

 

Dodaj komentarz

Skip to content