Lekcja w bibliotece

Lekcja w bibliotece

image_pdfimage_print

Uczniowie klasy 3 b wraz z wychowawcą, zostali zaproszeni przez panią Małgorzatę Gołąb do Publicznej Biblioteki w Jadownikach na lekcję pt. ,,Zmysły”.

Lekcja mówiła o zmysłach człowieka, a inspiracją do przygotowania i przeprowadzenia lekcji była książka Meneny Cottin pt. „Czarna książka kolorów”. Książka opowiada o niewidomym chłopcu i o tym jak on widzi świat i kolory. Podczas lekcji dzieci przekonały się jak niezmiernie ważne dla każdego człowieka są zmysły.  Jak pomagają nam w poznawaniu otaczającego nas świata. Uczniowie poprzez różne doświadczenia mogli zbadać smak, węch i kształt niektórych warzyw i owoców. Podsumowując przeprowadzone badania wspólnie wyciągnęli następujące wnioski: Każdy ze zmysłów dostarcza człowiekowi innych doznań. Brak chociażby jednego z nich powoduje, że nasze doznania są uboższe, dlatego wszystkie są jednakowo ważne.

autor tekstu : Alicja Licak

 

 

Skip to content