Wizyta w Miejscu Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau

Wizyta w Miejscu Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau

image_pdfimage_print

23.11.2018r uczniowie klasy ósmej uczestniczyli w wycieczce klasowej do muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu. W trakcie zwiedzania Miejsca Pamięci uczniowie poznali podstawowe informacje dotyczące ideologii nazistowskiej – w jaki sposób partia nazistowska doszła do władzy w Niemczech, jak przebiegało tam ograniczenie demokracji i likwidacja przeciwników politycznych, a także jak eskalowały przepisy antysemickie.
Następnie poznali przyczyny założenia Auschwitz jako obozu koncentracyjnego dla polskich więźniów politycznych, a także realia egzystencji więźniów. – Umieściliśmy tu fragmenty relacji świadków, byłych więźniów Auschwitz, w których opowiadają oni o przemianie w więźnia, odzieży obozowej, warunkach mieszkalnych, brutalnym traktowaniu, niewolniczej pracy, głodzie, chorobach, czy pseudomedycznych eksperymentach.

Skip to content