Z WIZYTĄ W CZASŁAWIU

Z WIZYTĄ W CZASŁAWIU

image_pdfimage_print

7 listopada 2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z uczniami klas I i III odwiedziły Zaczarowane Wzgórze w Czasławiu. Po dotarciu na miejsce, pieszo udaliśmy się na Zaczarowane Wzgórze. Tam zostaliśmy serdecznie powitani przez gospodarzy. Zjedliśmy swoje drugie śniadania, napiliśmy się ciepłej herbaty. W ciągu dnia karmiliśmy zwierzęta w zagrodzie. Czegoż tam nie było? Nakarmiliśmy kozy i barany. Jedna z kóz – Papryczka oprowadzała nas po zagrodzie i w żaden sposób nie dała się zagonić do innych. Widzieliśmy tam króliki i świnki morskie. Inne świnki, mimo pięknej pogody, nie zechciały się z nami spotkać. Tam widzieliśmy także różne gatunki kur, gęsi i kaczek. Najdostojniej prezentowały się biegusy. Zobaczyliśmy też młode przepiórki. Później odwiedziliśmy krowę Czesię. Krowa, choć nie była prawdziwa, to była naturalnej wielkości. Każdy mógł spróbować sił w jej dojeniu. Przy okazji poznawaliśmy różne ciekawostki na temat spotykanych zwierząt. Następnie udaliśmy się do koni. Poznaliśmy charakterystyczne cechy koni różnych maści. Każdy z uczestników wycieczki mógł zrobić rundkę po placu na koniu (wierzchem!). Później były zajęcia kulinarne. Każdy uczeń zapoznał się z rodzajami dyń, a następnie wszyscy wspólnie przygotowali produkty na zupę dyniową. Pokroiliśmy dynie, ziemniaki, cebulę (z płaczem!), a imbir, czosnek i paprykę miały przygotować panie kucharki. Kiedy panie gotowały dla nas zupę, my malowaliśmy kolorowe, jesienne lampiony. Po zakończonej pracy udaliśmy się do jadalni. Tam ugościliśmy się zupą dyniową i pysznymi tostami. Pojedzeni udaliśmy się na „dyniowe zawody”, a później pobawiliśmy się na placu zabaw. Na koniec zakupiliśmy miejscowe pamiątki. Mieliśmy szczęście. Pogoda nam dopisywała. Humory także. Zajęcia prowadziły panie animatorki, a dziećmi opiekowały się panie: Krystyna Śmietana, Krystyna Kurtyka, Małgorzata Kurnik i Joanna Sumara. Bardzo pomocne w opiece nad dziećmi okazały się mamy uczniów, którym organizatorki dziękują za pomoc. To był piękny dzień wspólnej zabawy i integracji.

Autor tekstu: Joanna Sumara

Skip to content