Tak uczciliśmy 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Tak uczciliśmy 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę

image_pdfimage_print

Dnia 9 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęto od odśpiewania hymnu narodowego. Następnie uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny przybliżający najważniejsze momenty z historii naszego państwa. Oprawą plastyczną stały się prace wykonane przez uczniów naszej szkoły. Wielu z nich otrzymało nagrody w ramach konkursu pt. „Godło Polski”. Odebrali je oni z rąk pani J. Budzyn – organizatorki tej akcji. W trakcie akademii wspólnie odśpiewano również „Rotę”. Uczennice starszych klas wykonały następujące utwory: „Biały krzyż”, „Ojczyzno ma”. Przedstawiciele społeczności szkolnej złożyli także kwiaty i zapalili znicze pod tablicą upamiętniającą pacyfikację i aresztowania mieszkańców Jadownik w okresie II wojny światowej.

Autorzy tekstu: Olga Bryła, Jadwiga Budzyn

Skip to content